Jak to všechno začalo...

 


V roce 2007 začal můj život s maďarem, když jsem si přivezla neposedné štěňátko jménem Chora od Slaného jezera od pana chovatele Jana Kuchaře z Hovoran u Hodonína, za něž mu tímto moc děkuji. Vandička (tak jí doma říkáme) na mě zbyla, byla posledním volným štěňátkem, ale později mi dokázala, že povahou i exteriérem bych si ani lépe vybrat nemohla. Její rodiče jsou Haidy z Vápenek a Lord z Tismenic. Od chvíle, kdy jsem se poprvé setkala s tímto plemenem, věděla jsem, že je to ten správný parťák pro mě. Naprosto mě okouzlila jejich nikdy nekončící dobrá nálada, nezkrotná energie a optimistická povaha. Samozřejmě jako první mě odzbrojil jejich vzhled, elegantní stavba těla, lehká a přitom svalnatá, šibalský výraz a nejroztomilejší pohled jejich očí. Vizsla je pro mě prostě prototyp správného PSA.

 

Z počátku jsem si maďárka pořizovala jako společníka a na výstavy ani lovectví jsem nepomýšlela. Naštěstí nás pár lidí přesvědčilo, že bychom s Vandou měly zkusit nějakou výstavu, kde jsme měly nečekaný úspěch a získaly jsme dvakrát CAC. Další výstava byla neméně úspěšná a tím to vlastně všechno začalo. Pak už byl jen krůček k loveckému výcviku a úspěšnému složení zkoušek vloh i podzimních zkoušek. Zde chci moc poděkovat mé kamarádce Lucce Skoupé (dnes už vdané Studýnkové) z chovatelské stanice Davaroni, bez které bychom se neobešly a která si s mojí fenkou padla do noty, a všechny úspěchy jsou díky jejímu ohleduplnému a citlivému přístupu. Luci, díky!!!

 

Po splnění všech podmínek chovnosti jsme v květnu 2011 založili chovatelskou stanici Ginger Danger a doufáme, že se bude naší Vandě dařit i na poli rodičovském. Letošní rok 2011 by pro nás měl být novou zkušeností a pokud se vše podaří, na přelomu července a srpna by se nám měl narodit 1. vrh malých zrzounků, tak nám držte palce!